Rokavlon.com No2
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Rokavlon.com No2

Αθλητικό & Χρηματιστηριακό καφενείο - www.xbet.forumgreek.com - www.xbet.forumotion.com
 
ΦόρουμΦόρουμ  PortalPortal  PublicationsPublications  Σύνδεση  ΕγγραφήΕγγραφή  Latest imagesLatest images  Όροι Εγγραφής Όροι Εγγραφής  xbet-YouTubexbet-YouTube  ΚαιρόςΚαιρός  Στοίχημα Στοίχημα  

 

  "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xbet

xbet


Registration date : 13/01/2008

 "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου    "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου EmptyΤετ 29 Ιουν 2011 - 14:19

Θα ψηφίσει "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου
«Ναι» θα ψηφίσει η βουλευτής της ΝΔ Ελσα Παπαδημητρίου στο Μεσοπρόθεσμο. Η κα Παπαδημητρίου, η οποία καταχειροκροτήθηκε από τα έδρανα του ΠΑΣΟΚ, δήλωσε ότι θα ψηφίσει «ναι», τονίζοντας ότι το Μεσοπρόθεσμο είναι λύση, όπως τη διαβεβαιώνουν οι διεθνείς της επαφές. Συμπλήρωσε μάλιστα ότι το «παρών» είναι πράξη Πόντιου Πιλάτου. Υπενθυμίζεται ότι η στενή πολιτική φίλη της κας Παπαδημητρίου, Ντόρα Μπακογιάννη, δήλωσε ότι θα ψηφίσει «παρών».

Εντός ολίγου αναμένεται η διαγραφή της κας Παπαδημητρίου από τη ΝΔ.
Πηγή:www.capital.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xbet.forumotion.com
xbet

xbet


Registration date : 13/01/2008

 "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου    "ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου EmptyΤετ 29 Ιουν 2011 - 14:29

Ανεξάρτητη η Ελσα Παπαδημητρίου με «ναι» στο Μεσοπρόθεσμο
Θετική η ψήφος και του Θ. Ρομπόπουλου

Την ανεξαρτητοποίησή της ανακοίνωσε η βουλευτής της ΝΔ κυρία Έλσα Παπαδημητρίου δηλώνοντας ότι θα υπερψηφίσει το Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα. Κατά την τοποθέτησή της στην Βουλή τόνισε ότι «το ΄΄όχι΄΄ δεν μπορεί να συνοδεύεται από το ναι μεν αλλά, το ΄΄παρόν΄΄ είναι πράξη Πόντιου Πιλάτου και το όχι υπό όρους δεν αφορά την δική μου λογική». «΄΄Ναι΄΄ λοιπόν και εύχομαι να μην με απογοητεύσετε κύριοι της κυβέρνησης», πρόσθεσε η κυρία Παπαδημητρίου, εκφράζοντας την ελπίδα «έστω και με μια ψήφο, να είναι η σπορά της ελπίδας για μια συναινετική πορεία και για την ανάκτηση του κύρους της Ελλάδας απέναντι στους αλληλέγγυους εταίρους μας, όπως τους βλέπω εγώ». Όπως ανέφερε «θα ξεπεράσω τις μικρές μου δυνατότητες ως ανεξάρτητη και μόνη βουλευτής για να βοηθήσω σε αυτή την κατεύθυνση», ενώ αναφερθείσα στο Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα είπε ότι «είναι μια λύση -καλή, κακή, κακίστη θα δείξει, απαραίτητη όμως», ενώ σημείωσε: «Μακάρι να είχε την υπογραφή όλων των πολιτικών δυνάμεων»


Θα ψηφίσει τελικώς ο βουλευτής Α’ Θεσσαλονίκης του ΠαΣοΚ κ. Θ. Ρομπόπουλος, το Μεσοπρόθεσμο Πλαίσιο Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2012-2015. Όπως δήλωσε με σύντομη παρέμβασή του από του βήματος της Βουλής, «δεν μπορώ να πτωχεύσω εγώ τη χώρα μου ούτε να διαλύσω την Ε.Ε.». Όπως είπε «η καταψήφιση του Μεσοπρόθεσμου όπως έχει τεθεί εκβιαστικά από την Ευρώπη και την τρόϊκα, θα οδηγήσει την χώρα σε χρεοκοπία».
Την ίδια στιγμή, συνεχίζονται οι πιέσεις προς τον βουλευτή Κοζάνης του ΠαΣοΚ κ. Αλ. Αθανασιάδη. Σύμφωνα με πληροφορίες υπήρξε συνάντησή του με τον Πρόεδρο της Βουλής κ. Φ. Πετσάλνικο παρουσία του κυβερνητικού εκπροσώπου κ. Ηλ. Μόσιαλου, όπου ετέθη το θέμα της στάσης του κατά την κρίσιμη ψηφοφορία. Οι ίδιες πηγές υποστηρίζουν ότι ο κ. Αθανασιάδης δεν ξεκαθάρισε πλήρως την θέση του.

Νωρίτερα ο βουλευτής Καρδίτσας του ΠαΣοΚ κ. Ν. Σαλαγιάννης δήλωσε ότι θα υπερψηφίσει το Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα, διευκρινίζοντας ότι δεν πρόκειται να αναλάβει το ρίσκο της πτώχευσης της χώρας, αφού όπως ανέφερε «ή ψηφίζουμε το άνισο και άδικο Μεσοπρόθεσμο ή καταψηφίζουμε και βάζουμε την κοινωνία σε μια άγνωστη περιπέτεια με στάση πληρωμών και πτώχευση». «Και με το ΄΄ναι΄΄ δεν διασφαλίζουμε την επόμενη μέρα ντε και καλά και με το ΄΄όχι΄΄ δεν διασφαλίζουμε ότι οι χειρότερες μέρες δεν θα έρθουν. Το ρίσκο να παίξω με το τι θα έρθει αύριο με μια πτώχευση δεν μπορώ να το πάρω. Δεν σηκώνει η πλάτη μου τέτοια ευθύνη. Δεν επιλέγω ούτε τον αιφνίδιο θάνατο ούτε την αυτοκτονία. Θέλω να δώσω χρόνο», πρόσθεσε ο κ. Σαλαγιάννης, επισημαίνοντας ωστόσο ότι «το δικό μου ΄΄ναι΄΄ δεν σημαίνει καθόλου ΄΄ναι΄΄ στα πεπραγμένα του προηγούμενου κυβερνητικού σχήματος». http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=408665

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xbet.forumotion.com
 
"ναι" στο Μεσοπρόθεσμο η Έλσα Παπαδημητρίου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Rokavlon.com No2 :: φόρουμ ανοικτό :: Επικαιρότητα :: Πολτική συζήτηση-
Μετάβαση σε: